Dr. Dan Herschbach

Tek Günde Gülüş – Hayalden Gerçeğe

Teknolojinin her yerde olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu sunumda, diş hekimleri olarak bizim, hayatımızı teknolojiyle nasıl daha iyiye götürebileceğimiz anlatılacaktır. Protetik işlemlerin dijitalize edilmesi ve analogdan dijitale geçmemiz gereken işlemlere odaklanacağız. Dijital ölçü teknikleri ve cad-cam teknolojisi kullanarak yüksek hassasiyet, yüksek kalite, mükemmel estetik elde etmek mümkün mü? İhtiyacımız olana uygun sistemi seçersek, tabii ki mümkün. Bununla beraber baştan sonra her basamağı dijital teknoloji ile yapılmış tek üyeden tüm ağız restorasyonlarına kadar pek çok farklı vaka örnekleri ele alınarak dijital dişhekimliğinin geldiği nokta ele alınacaktır.


Dr. Dan Herschbach, Baltık ülkeleri ve Yunanistan’ın CEREC mezuniyet sonrası eğitim programlarında “CEREC düşünce önderi”dir. CEREC ortho sertifikalı eğitimcisidir. DSD takım üyesidir.
Bükreş Üniversitesi’nden 2001 yılında mezun olmuştur. 2007’den beri Münih’te özel kliniğinde çalışmalarına devam etmektedir. CEREC sistemi yapılan sabit protezler ve komplike restoratif tedavilerde uzmanlaşmıştır. Kliniğinde estetik dişhekimliği, DSD ve CEREC seramik restorasyonlara odaklanmıştır. 2012 ISCD uluslararası CEREC eğitimcisidir.
2014’den beri Baltık ülkeleri ve Yunanistan’ín CEREC mezuniyet sonrası eğitim programlarında CEREC düşünce önderidir. CEREC sertifikalı uzman ve eğitimcidir. CEREC’le yapılmış tam seramik ve estetik dişhekimliği konusunda ulusal ve uluslararası konuşmacıdır. Dental Learning grubunun aktif üyesidir. CEREC kullanılarak ön bölgede kısa zamanda yüksek estetik sonuçlar veren “Bir günde gülüş” konseptinin yaratıcısıdır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde CEREC alanında komplike protetik tedaviler, dental estetik gülüş tasarımı konularında konuşmacıdır.