Dr.Florin Lazarescu

Geleneksel ve Dijital Yöntemlerle Estetik Dişhekimliği: Kliniğiniz İçin En İyi Yöntem Hangisi?

Hastaların gülüşünü başarılı bir şekilde restore etmenin verdiği kişisel ve profesyonel tatmin ve mutluluğun yerini hiçbirşey dolduramaz. Estetik dişhekimliğinin çeşitli disiplinlerini ele alan bu sunum, tam da bu tatminin nasıl elde edilebileceğini anlatmayı amaçlamaktadır. Konuşmacı, güncel bilimsel veriler ve klinik olarak ispatlanmış araştırmalar ışığında dinleyicilere estetik sonuçlar elde etmekteki artistik noktalara derin bir bakış sağlayacaktır.

Sunumda estetik analiz, etkili bir tedavi planlaması, dijital dental fotoğrafçılığın uygulaması ve interdisipliner işbirliğinin önemi vurgulanacaktır. İlaveten, etkili tedavi protokolleri, ultra konservatif tedavi yaklaşım prensipleri, klinikte cad/cam teknolojileri, estetik bölgede implant ve yumuşak doku şekillendirmeleri ve minimal invaziv prosedürler incelenecektir.


Dr. Florin Lazarescu Avrupa Kozmetik Dişhekimliği Akademisi (ESCD) Başkanı ve Romanya Estetik Dişhekimliği Akademisi (SSER) kurucu üyesi ve yöneticisidir.

Dental Tribune Uluslararası Dergi’nin Romanya baskısının editörlüğünü yapmaktadır.

Dişhekimliği alanında birçok yayının yazarıdır, bu yayınlar SSER tarafından basılmış ve 1000 adet üzeri kopyasının dağıtımı yapılmıştır.

“Immersion in Esthetic Dentistry” kitabının yazarıdır. Bu başarısının ardından Quintessence 2015’te “ Comprehensive Esthetic Dentistry” isimli ingilizce bir cilt yayınlamış ve ardından 2017’de aynısının Çince’si basılmıştır.

Estetik alanda çalışmalar yaptığı kliniğinde çok sayıda tam seramik restorasyonlar ve implant üstü restorasyonlar yapılmaktadır.