Dr.Marcelo Calamita

Estetiğin öteki yüzü: Uzun Dönem Başarı İçin Gülüş Tasarımının Fonksiyonla Birleştirilmesi

Estetik dişhekimliği, bilimsel altyapı, klinik beceri, teknisyen deneyimi, hasta referansları ve takım iletişimini bir arada yapmayı gerektirir.
Teşhis seansından, tedavi sonu kontrol seansına kadar olan süreçte, metodik bir yaklaşım ile mükemmel sonuçlar öngörülebilir hale gelir.
Bu sunumda, bilimsel ve klinik verilere göre restoratif yaklaşım ve fonksiyonun kritik noktaları irdelenecektir. Uzun dönem korunabilir fonksiyon ve hasta memnuniyeti sağlamak için diş kesimi, ölçü ve okluzal uyumlama aşamalarının da üzerinden geçilecektir.
Sunum başlıkları:

  1. Tedavi planı sırasında, estetik bir vakanın fonksiyonel, yapısal ve biyolojik yönleri ile incelenmesi
  2. Diş kesimi, ölçü ve simantasyon gibi klinik aşamaların incelenmesi
  3. Okluzyonun doğru tedavi planlamasına etkileri ve estetik tasarımla fonksiyonun biraraya getirilmesi

Dr.Marcelo Calamita, 1988 yılında Sao Paulo Üniversite’sinden mezun oldu, aynı üniversitede Protetik Diş Tedavisi doktorası yaptı. 17 yıl boyunca Sao Paulo Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. Braz Cubas ve Guarulhos Üniversite’lerinde doçent doktor olarak görev yaptı. Calamita, Brezilya Estetik Dişhekimliği Akademisi’nin eski başkanıdır ve şu an Brezilya Estetik Dişhekimliği Topluluğu başkanıdır. Brazilian Journal of Esthetics Dergisi’nde baş editör, İnt. Journal of Periodontics and Rest. Dentistry ve İnt. Journal of Esthetic Dentistry Brezilya basımının editör ekibindedir. Çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır. Sao Paulo’da özel kliniğinde estetik ve protetik tedaviler üzerine hizmet vermektedir.